GIT Dnia

Dziś się nazbierało trochę więcej danych. Pora więc na skrót dnia.

Z pewnych źródeł dowiedzieliśmy się, że powstaje nowa gra o przygodach agenta 007. Będzie ona nosiła tytuł „Skyfall” i obejmie wydarzenia z filmu o tym samym tytule. Zarówno filmu jak i gry wyczekiwać należy w drugiej połowie 2012.

W świecie techniki też nowości. Najpierw pozwólcie, że wspomnę o pewnym projekcie Nintendo, którego celem jest przekształcenie konsol tej firmy w e-booki. Póki co nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy pomysł ten faktycznie wejdzie w życie, ale na pewno ułatwiłby życie studentom, którzy wolą pobawić się np. w Metroid (obrazek do tematu) niż czytać na kolejne zajęcia (znam to uczucie).

Pad czy myszka? Dlaczego nie oba? Do tego ozdobiona logiem Assassin′s Creed? To może być coś więcej niż tylko gratka dla fanów serii. Chameleon X1 to urządzenie, które zostanie zaprezentowane na tegorocznym CES i które łączy w sobie funkcje myszki i pada do gier. Z pewnością przyda się takim osobom jak ja – które nieuleczalnie przyzwyczaiły się do grania na klawiaturze, ale czasem trafiają na gry, przy których bez pada ani rusz (Super Street Fighter IV?).

Wróćmy jednak do świata gier. Twórcy Little Big Adventure, tytułu który pamiętają tylko najstarsi gracze, postanowili swój ówczesny hit przystosować pod dzisiejszy rynek i planują remake′a. Zdradzili także, iż marzy im się w późniejszym okresie stworzenie kontynuacji gry. Ciekawe jak taki klasyk przyjęty zostanie przez dzisiejszą generację graczy?

Także z uniwersum Borderlands napływają do nas newsy. Dwaj członkowie studia Gearbox ujawnili nowe szczegóły odnośnie sequela tej popularnej pozycji. Według nich w Borderlands 2 czekają na graczy lepiej zaprojektowani bossowie, sama gra będzie kładła większy nacisk na opowieść, a kluczowe dla rozgrywki ma być strategiczne myślenie.

Być może jednak najważniejszym dziś newsem dla graczy jest właściwie pewna już wieść o trwających pracach nad następnym God of War. Na trop udało nam się wpaść praktycznie przez przypadek, gdy okazało się, że kompozytor Timothy Williams umieścił w internecie listę swoich dzieł, a wśród nich pojawił się jak byk tytuł God of War IV, oznaczony jako „nadchodzący„.

Na koniec może chcielibyście zapoznać się z wynikami pewnego raportuAmerykańscy naukowcy postanowili wziąć pod lupę graczy, którzy lubią podczas zabawy korzystać z czitów. Okazuje się, że oszustów jest więcej niż możnaby się spodziewać i są oni niebezpiecznie dobrze zorganizowani…

Chciałbym tylko od siebie przypomnieć, że stworzyliśmy dział „GiT dnia”. Powstał on na ruinach dawnej „Kodziarni”. W tamtym dziale znajdziecie wszystkie GiT′y dnia, by nie mieszały się z resztą newsów. Mamy nadzieję, że w przyszłości (jak już się tego trochę nazbiera) dział ten spełni rolę swoistego archiwum.

Sponsoruje nas Laptopy poleasingowe Kraków

To tyle na dziś. Coś się już zaczyna ruszać wraz z nowym rokiem – oby tylko tak dalej!

Autorem tekstu jest Jacek Molencki a jesteśmy częścią StacjaKultura.pl