OnLive rusza w czerwcu

Niestety, na razie nie wiadomo, czemu nie pojawi się odpowiedni przystawka dla konsol. Czyżby zaniechano kroków w tę stronę. Niemniej, na starcie gry na OnLive dostarczą takie firmy, jak Ubisoft, Take-Two Interactive, THQ i Warner Bros. Interactive Entertainment, Electronic Arts. Koszt miesięcznej zabawy na OnLive został ustalony na 14,95 dolarów.

Podczas E3 odbędzie się oficjalna premiera i zostaną tam również przedstawione wszystkie nierozwiązane do tej pory kwestie – regulamin, ceny gier itp.

Przypomnę, że OnLive jest prostym urządzeniem, które pozwala nam grać w domu lub u kolegi na ekranie telewizora. Niby nic w tym dziwnego, ale cała zabawa odbywa się bez komputera czy konsoli. Wszystko działa na zewnętrznym serwerze i komputerze znajdującym się w siedzibie OnLive. Aby zagrać w grę zainstalowaną tam, wystarczy podpiąć pada, klawiaturę oraz myszkę do specjalnej maszynki – patrz zdjęcie, i cieszyć się z grania.

Wszystko pięknie, ale niestety jest też kilka minusów. Pierwszym jest potrzeba dobrego łącza, które musi mieć minimum 1.5 Mbita na sekundę, jeśli zaś będziemy chcieli zagrać w grę w wersji HD, to przyda nam się 5 Mbitów.

Kolejnym minusem mogą być lagi podczas ładowania się danej produkcji. Przecież przesyłanie danych przykładowo z USA do Europy będzie trochę trwało. Ciekawe czy producenci poradzą sobie z tym. Jeśli  tak, to pozostaje tylko jeden minus, którym jest szybkość łącza…

OnLive ma mieć możliwość odpalania wszystkich gier, nawet tych z konsol, ale producent nie jest pewien czy chce tego typu produkcji. Przecież architektura komputerów jest znacznie łatwiejsza w okiełznaniu, a dodatkowo największe firmy już zapowiedziały chęć wspierania OnLive (EA, THQ, Codemasters, Ubisoft…).

laurem.pl – laptopy poleasingowe kraków

OnLive ma być alternatywą cenową dla konsol i komputerów, a testy nad nim już trwają. W wakacje mają ruszyć otwarte testy na terenie USA. Być może potem coś takiego trafi do Europy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *