Wspomnienia: Pegasus family game

5. Tetris

Twórcą tej nieśmiertelnej produkcji był Aleksiej Pażytnow. Powstała w 1984 roku na terenie ZSRR. Projekt został wysłany do Nintendo. Firma zainteresowała się Tetrisem i postanowiła go wydać na ich konsole. Autor gry wspomina, że było z tym wiele problemów, gdyż dawny system polityczny sprawdzał każdą sprawę dogłębnie.  Na szczęście, tytuł udało się wydać. Warto jednak wspomnieć, że Tetris to produkcja, przy której bawiono się od doprawdy bardzo dawna. Po prostu układało się klocki w specjalnym kartonowym pudełku. Dopiero Aleksiej Pażytnow przeniósł grę w świat wirtualny.

Tetrisa lubiłem za to, że można było siąść do niego nawet wtedy, gdy nie miało się chęci grać. Ta produkcja po prostu relaksowała i nie miała końca- klocki wraz z kolejnymi etapami spadały coraz szybciej i szybciej.
Sponsoruje nas laurem.pl laptopy poleasingowe Kraków

4. Bomberman

To ta sam gra, którą można było zobaczyć na komputerze. W wersji PC nosiła nazwę Dyna Balster. W grze chodziło się małym rycerzykiem, który stawiał bomby. Te miały rozwalać złe postaci. Z czasem bohater otrzymywał nowe umiejętności. Przykładowo, dzięki lekkiej zbroi mógł szybciej chodzić. Celem Bombermana było uwolnienie księżniczki z rąk okropnego porywacza. Gra powstała w 1985 roku w Hudson Soft.

3. Contra w Europie znana jako Gryzor

Przyznam się, że ja tę grę kojarzę pod nazwą Contra. Tytuł ten przechodziłem kilka razy. Niesamowita grywalność sprawiała, że nie mogłem oderwać się od telewizora. W produkcji głównymi bohaterami są dwaj komandosi, którzy mają pokonać żołnierzy lub kosmitów – w zależności od wersji.

Grę wydała firma Konami w 1987 roku .

2. Mario

Nie znać wersji na NES’a – Pegasusa? To grzech! W tę grę grali zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. W przygodach Braci Mario zostaje opowiedziana nam historia, w której król Koopa porywa ukochaną tytułowego bohatera. Mario postanawia ją odbić ze szponów tej bestii. Uda mu się to jednak dopiero w 8 etapie, gdyż właśnie tyle leveli trzeba przejść, aby zobaczyć napisy końcowe. W grze na swojej drodze napotykamy przeciwników w postaci złych grzybków oraz jeszcze gorszych kwiatuszków. Dodatkowo, możemy grać w 2 osoby – na zmianę. Gra powstała w 1985 roku i zawsze się ją miło wspomina. To jedna z tych produkcji, która- można by rzec- wylansowała Pegasua.

1. Goal 3

Dla mnie to najlepsza produkcja, jaka wyszła na „Pegaza”. W grze obejmujemy opiekę nad drużyną Japonii, której zadaniem jest zwyciężyć w mistrzostwach świata w piłce nożnej. Nie jest to jednak zwykła gra, gdyż pojawiają się w niej super strzały. To właśnie one dostarczają niesamowitych doznań. Podczas super strzału, piłka potrafi zniknąć albo zmienić się w banana. Śmiesznie narysowane ludziki również umilają zabawę. Nie wiem, kiedy produkcja powstała, ale pewne jest jedno- za ten tytuł odpowiedzialna była firma Techno Japan Corp.

Warto jeszcze wspomnieć, że gier z tej serii było więcej – hokej, zbijak i koszykówka. Poniższy film ukazuje wersję angielską Goal 3. Nawet nie wiedziałem, że taka była. Posiadam wersje japońską, ale bez problemu sobie z nią radzę

A Wy jakie gry lubiliście? Czekam na Waszą szczerą spowiedź…