Dance Party X-Treme 3 recenzja gry

Kupując „Dance Party X-Treme 3” musimy pamiętać bowiem, że bez maty firmy IQ Publishing nie zagramy w ten tytuł. Cały taki komplecik kosztuje około 100 zł. Warto w niego zainwestować, gdyż matę będzie można jeszcze wykorzystać do innych gier np. Mój fitness.

Zasada zabawy z matą jest prosta. Stajemy na jej środku i naciskamy odpowiednie klawisze za pomocą stóp. Kiedy już wybierzemy utwór mamy do wyboru trzy stopnie trudności. Różnią się one od siebie tym, że na ekranie pojawia się większa ilość przycisków kierunkowych, które trzeba nacisnąć w odpowiednim czasie.  Niektóre strzałki zaznaczone są specjalnym kolorem i są dłuższe od poprzednich. Wtedy należy przytrzymać dłużej odpowiedni klawisz, aby otrzymać większą ilość punktów. Odpowiedni pasek już nam pokaże kto jest najlepszy na domowym parkiecie.

laptopy poleasingowe Kraków

Po odpaleniu tytułu, pierwsze co rzuca się w oczy, to menu głó wne , czyli interfejs. Warto zaznaczyć, że poszczególne ikony są bardzo duże i wyraziste. Spowodowane jest to tym, że po menu poruszamy sie naszymi własnymi stopami. Stojąc bowiem na wspomnianej wcześniej macie, naciskamy odpowiedni klawisze i tyle. To taka mała rozgrzewka przed tym, co nas czeka. Po wybraniu odpowiedniej piosenki i poziomu trudności możemy startować. W zależności od tego, jaki program wybraliśmy zobaczymy odpowiednią ilość strzałek. Na najłatwiejszym poziomie maksymalnie będzie ich 150. Oczywiście czym wyższa poprzeczka tym więcej klawiszy do naciskania. Osobiście polecam wybieranie średniej poziomu trudności. Najłatwiejszy jest bowiem za łatwy i po kilku sekundach zaczynie nam się po prostu nudzić. Warto jeszcze dodać, że w grze możemy wybrać, jak mają pojawiać się strzałki na ekranie. Mogą być one pokazywać się z góry do dołu lub z prawej do lewej. Opcje można wykorzystać podczas rywalizacji ze znajomymi, aby odpowiednio ich zaskoczyć i wygrać rywalizacje. Prócz tego do piosenek możemy włączyć jeszcze napisy i wtedy mamy już karaoke.

Jeśli już wspomniałem o kawałkach to trzeba przyznać, że lista nie jest może obfita, ale jest typowo imprezowa. Jeśli ktoś raz był w klubie to na pewno rozpozna znajome mu rytmy. Szkoda tylko, że piosenki potrafią trwać 4-5 minut. To trochę długo i w pewnym momencie pojawia się zmęczenie, a przecież w tym wszystkim chodzi o zabawę. Zamiast tego wnioskowałbym za tym, aby pojawiło się więcej krótszych kawałków. Poniżej pełna lista utworów:

Agnes – Release Me
Boomtown – How Old Are You
Elize – Can’t You Feel It
Eric Prydz – Pjanoo
Inna – Hot
Jakarta – Superstar
Jd Davis – Life In The Extreme
Kate Ryan – Babacar
Kid Cudi Vs Crookers – Day’n’Nite
Michael Mind – Baker Street
Milow – Ayo Technology
Morris – Desire
Pitbull – I Know You Want Me (Calle Ocho)
Sash! Feat Stunt – Raindrops (Encore Une Fois Prt. II)
Schiller & September – Breathe
Shaun Baker Feat. Maloy – Give!
Sonic Palms – On The Beach
Starpilot – In The Heat Of The Night
Stefanie Heinzmann – Unforgiven
Whizzkids Feat. Inusa Dawuda – Rumours (Digi, Digi)

Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o tym, że postanowiliśmy pokazać matę zaprzyjaźnionemu z nami studiu tańca – Fair Play Crew. Paula Wakuluk wypowiada się w następujący sposób o tym urządzeniu:

„Mata do tańca jest świetnym pomysłem do wykorzystania na imprezie. Jeśli ciężko wyciągnąć gości zza stołu,  to taka gra sprawdzi się doskonale. Wystarczy pierwszy odważny, który zmierzy się z zadaniami (należy wciskać odpowiednie pola na macie), a reszta sama będzie się dopominała wejścia na migający parkiet. Jednak przede wszystkim mata pobudza wyobraźnię. Jest też doskonałą odskocznią od siedzącego trybu życia. Poprawia koordynację ruchową, ćwiczy pamięć oraz rozwija zdolności percepcji. Tańcząc choreografie w rytm muzyki narzuconej podczas zabawy, rozluźnimy się, a już na pewno spalimy mnóstwo kalorii. Wprawdzie nie zastąpi lekcji w profesjonalnej szkole tańca, gdzie instruktor obserwuje nasze ciała i podpowiada co i jak należy wykonywać, to jednak jest świetnym pomysłem na aktywną rozrywkę. I co najważniejsze na tej macie może tańczyć każdy !”

Dance Party X-Treme 3 to niesamowita gra, niesamowita zabawa na imprezach. Oczywiście ma swoje minusy, ale to nic w porównaniu z tym ile może wnieść na nasze domowe imprezy. Dużo zabawy i emocji jest tutaj gwarantowane.

Ocena: 8/10

Plusy:

+ zabawa
+ ceny
+ utwory

Minusy:
– długość utworów
– ilość utworów