FIFA 13 zapowiedź gry

Świat ostatnio kręci się wokół wytycznych, dlatego nie dziwi fakt, że EA tak jak Konami (odpowiedzialni za konkurencyjną grę traktującą o piłce nożnej) również postanowili zdradzić swoje plany. Grze FIFA 13 przyświeca pięć kluczowych cech, a są nimi First Touch Control, Player Impact Engine, Complete Dribbl, Tactical Free-Kicks i Attacking AI. Na specjalnej konferencji David Rutter wyjawił, czym będą poszczególne elementy i tak:

First Touch Control – to nic innego jak większa możliwość kontrolowania wirtualnej piłki. Dzięki temu gra będzie trudniejsza, a utrzymanie futbolówki trudniejsze. To ma sprawić, że kontrola piłki będzie zależała od siły, prędkości i umiejętności gracza.  Komputery Warszawa

Player Impact Engine – znamy już ten system z gry FIFA 12 i tutaj również go nie zabraknie. Jednak tym razem otrzymamy jego poprawioną wersje. Mają zniknąć dziwne animacje, potykania się o piłkarzy i cały kod ma być bardziej optymalny. Również sposób dryblowania ( Complete Dribbl) przejdzie metamorfozę, co oznacza, że w praktyce będzie można wykonywać zwody nie tylko za pomocą klawiszy kierunkowych.  laurem.pl

Tactical Free-Kicks – to jak nie trudno się domyśleć moduł odpowiedzialny za wykonywanie stałych fragmentów gry. Teraz jednocześnie przy wykonywaniu takich akcji będzie mogło uczestniczyć aż trzech piłkarzy i to ma ma ewentualnie zmylić przeciwników. Jeśli zaś sytuacja się odwróci to my ustalimy ile osób ma być w murze i kto wybiegnie z niego, aby rzucić się w kierunku piłki.

Attackin AI – czyli lepsza inteligencja naszych zawodników przy akcjach ofensywnych. Koledzy z drużyny mają się lepiej wystawiać, szybciej wychodzić na pozycje i myśleć, czy nie są na spalonej pozycji.

Zdradzono również kilka sekretów na temat grafiki i animacji. W przypadku tej pierwszej kwestii to David wspominał, że piłkarze mają być jeszcze lepiej odwzorowani. Animacje bramkarzy również zostaną poddane renowacji, tak samo jak zmieni się styl podań i strzałów.

Premiera nie jest znana, ale już spekuluje się, że będzie to wrzesień/październik 2012. Platformy docelowe nie zostały zdradzone, ale pewnie tytuł pojawi się na Xboxa 360, PlayStationo 3 i PC.
Dla mnie jedno jest pewne to nie